ÖVRIGT / Mattor / Esfahan 4992006
nr 499 2006
Esfahan
Tidigt 1900-tal, jämnt ställvis hårdare slitage, kortsidor saknar ngn knutrad, bruna garnet korroderat, even partly heavier wear, ends missing a few rows of knots, brown pile corroded
Utrop:
2.800 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 3 december 2007
2.600 kr
3.100 kr
3.000 kr